شناخت انواع سردرد و علائم آن

[ad_1]

با نگاهی به آمار های منتشر شده درباره سلامت روح و روان افراد جوامع مختلف می توان مشاهده نمود که با تغییر سبک زندگیی مردم، عادت های آنها نیز دستخوش تغییراتی قرار می گیرند که منجر به وجود آمدن عوارضی همچون سردرد می شود

شفا آنلاین>سلامت>سردردهای انسان بسته به نوع آنها می توانند دلایل و راهکارهای متفاوتی داشته باشند.

به گزارش شفا آنلاین،با نگاهی به آمار های منتشر شده درباره سلامت روح و روان افراد جوامع مختلف می توان مشاهده نمود که با تغییر سبک زندگیی مردم، عادت های آنها نیز دستخوش تغییراتی قرار می گیرند که منجر به وجود آمدن عوارضی همچون سردرد می شود. انسان قرن 21 به سبب سبک زندگی رایانه ای و دیگر موارد می تواند به دلایل مختلف با بیماری سردرد دست و پنجه نرم کند. در تصویری که به فراوان توسط کاربران شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود می توان به توصیه های کاربران برای شناخت نوع سردرد و نحوه آرام کردن آن دقت نمود.

بر این اساس سردرد(Headache) در بالای سر به معنای کمبود آب و غذا، درجلو به معنای کمبود خواب و در پشت به معنای استرس میباشد.

در تعریف سردرد(Headache) به نوع علمی گفته می شود که سردرد یکی از شایع‌ ترین شکایتهای بیماریهایی است که در بیشتر موارد عللی خوش ‌خیم دارد و نیاز به درمان خاصی جز علامت درمانی ندارد، ولی در بعضی از موارد بسیار شدید و غیرقابل تحمل یا نشانه بیماریهای خطرناک مانند تومور مغزی است. درمان سردرد بستگی به عامل ایجادکننده سردرد دارد، اما در اغلب موارد با مسکن سردرد رفع می‌شود.

البته باید گفت که در کلان شهرهایی نظیر ایران، از دیگر علایم سردرد می توان به هوای آلوده و دودناشی از سوخت های فسیلی اشاره نمود.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *